Zmiany w przepisach ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych w Radomiu

Obowiązków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a tym bardziej tej w której do ewidencji sprzedaży używa się kas fiskalnych z Radomia jest naprawdę wiele, a one same wciąż ulegają zmianie. Przedsiębiorcy wciąż muszą pozostawać czujni na zmiany wprowadzane w prawie wobec osób rejestrujących sprzedaż kasami fiskalnymi z Radomia.

W tym roku ustalono już kilka zmian oraz zupełnie nowych przepisów związanych z używaniem kas fiskalnych w Radomiu i potwierdzaniem sprzedaży paragonem fiskalnych. Wśród wszystkich nowych przepisów jedna zmiana wydaje się jedynie „zmianą kosmetyczną”, a mówi ona o tym, że obecnie w momencie kiedy na podstawie paragonu będzie wystawiana faktura VAT, paragon musi zawierać NIP firmy, dla której wystawiana jest faktura.

Taka zmiana ma na celu wykluczenie sytuacji, w której do pozostawionych przez klientów paragonów nadpisuje się fakturę VAT. Tak zwane „puste faktury”, których odbiorców nie da się zidentyfikować uznawane są za jeden z powodów szarej strefy opodatkowania. W sytuacji kiedy na paragonie pojawi się NIP odbiorcę faktury będzie można bez problemu zidentyfikować co fakturę uwiarygodni.

Za niezastosowanie się do nowych przepisów grożą konsekwencje karne, które stanowi nałożenie na podatnika kary w wysokości 100% podatku z faktury, która była przedmiotem niezastosowania się do przepisów lub w przypadku osób fizycznych kary zgodnej z wykroczeniem skarbowym bądź przestępstwem skarbowym.

Kasy fiskalne z Radomia ułatwiają funkcjonowanie przedsiębiorstwa jednak należy pamiętać i pozostać w czujnym na bieżące zmiany w prawie prowadzenia rejestracji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych z Radomia. Większość nowych przepisów dotyczących ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych w Radomiu w życie wejdzie z nowym rokiem, dlatego przedsiębiorcy mają jeszcze trochę czas na dostosowanie się do nowych przepisów posługiwania się kasami fiskalnymi w Radomiu.

 

PSI
ul. Szewska 6
Radom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *